Neden WSL VT?

Neden Wong Shun Leung Ving Tsun Metodu ?

Bu metodu,savaş sanatları dünyasında inceleyebileceğiniz diğer Wing Chun branşlarından farklı kılan ilk şey ;batı dünyasının tüketim alışkanlığına ve adetlerine göre ‘’değiştirilmemiş” olmasıdır . ‘’ Satılabilirliği sağlamak adına ‘’ bir bütün olarak öğretilmesi halinde çok çabuk ilerlenmesi ve öğrenilmesi mümkün olan Ving Tsun sisteminin öğrenimini 15-20 yıllık bir periyoda ‘’yaymamış” olmasıdır..

Neden?

Çünkü sistemin büyük ustası Yip Man öğrenimini 5-6 yılda pratikte bitirmiştir ve zaman içinde mükemmelleşmiştir. Çünkü Wong Shun Leung sistemi yine 5 yıl gibi kısa bir sürede öğrenmiş ve zaman içinde mükemmelleştirmiştir. Aynı şey ustamız Philipp Bayer için de geçerlidir.

Bir boksörün antrenman gereçlerinden biri kum torbasıyken ,bir Ving Tsun pratisyenini kendi antrenman gereci olan tahta adamdan ve Uzun Sopadan en az 10-15 yıl uzak tutmanın ne gerekçesi olabilir ? El teknikleri ,formları, kavramları ve silah teknikleri iç içedir pratisyen onlarca yıl bunlardan uzak tutulursa birbirini tamamlayan kavram ve teoriler havada kalacak öğrenilmeyecek sonuçta öğrenci görüntüde robotik hareketler yapan ve ne yaptığını ,neden yaptığını bilmez halde çok değerli zamanını boşa harcayacaktır…

Wong Shun Leung sistemi tamamen otantik Ving Tsun eğitimi üzerinedir,Yip Man nasıl öğrenmişse ,Wong Shun Leung nasıl öğrenmişse ve Bruce Lee’ye öğretmişse,Philipp Bayer nasıl öğrenmişse tamamen aynı şekilde,değiştirmeden,eğip bükmeden,ticarileştirmeden,uzatmadan öğretmek ve öğrenmek için Wong metodu çalışıyoruz.

Ving Tsun Kung Fu Association-Europe/Turkey olarak eğitim sistemimizi tamamen büyük usta Wong Shun Leung’un ve ustamız Philipp Bayer’in klasik Hong Kong antrenman sistemiyle üyelerimize vermeye başlıyoruz.

Yapılacak antrenmanlarla sistemi en ince ayrıntısına kadar öğrenme fırsatı bulabileceksiniz.

Share